Stolárske práce - Stanislav Halčin


Prejdi na obsah

Profil firmy

Profil firmy


Firma
Stolárske práce vznikla v roku 2000. Prevádzka sa nachádza v rázovitej obci Lendak na kraji Vysokých Tatier. Výroba bola zameraná na výrobu okien a dverí, o rok neskôr sme prešli na výrobu euro okien. Počas existencie firmy sme si vybudovali širokú a stálu klientelu v rámci celého Slovenska. Naše výrobky majú vysokú kvalitu a dlhú životnosť. To dokazuje aj certifikát o ZHODE VÝROBKU.

_________________________________________________________________________________________________________


Drevené okna majú svoje čaro. Vyžaruje z nich teplo domova a navodzujú pocit pohody. Drevené prvky použité v architektúre domu vyjadrujú súhru s prírodou. Spoluvytvárajú imidž, stávajú sa prestížnymi záležitosťami, symbolom bohatstva, hovoria čosi o životných postojoch, životnom štýle a vzťahu k životnému prostrediu.

Z konštrukčného hľadiska má drevo svoje nesporné výhody. Predovšetkým umožňuje zostavovať veľmi tuhé a pevné konštrukcie a veľmi rozmerné steny bez kovových výstuh, ktoré môžu premŕzať. Nesporne dôležitou vlastnosťou je veľká tvarová stabilita a rozmerová stálosť. Dômyselné čapovanie rohové spoje sú s použitím kvalitných lepidiel úplne spoľahlivé. Na rozdiel od iných používaných materiálov má niekoľkonásobne menšiu tepelnou rozťažnosť. To prináša jednu obrovskou výhodu - pri použití odpovedajúceho kovania môže rámy a krídla presne dimenzovať a veľmi jemne nastaviť ich funkciu.

Drevo "dýcha". Vie prijať vlhkosť a zase ju vydať. Obytné priestory s drevenými oknami nie sú tzv. zadusené. Okna sa dajú výborne esteticky zladiť s ostatnými drevenými prvkami v interiéri. Drevo umožňuje vytvoriť jedinečné, individuálne a neopakovateľné dielo a poskytuje priestor pre kreativitu architekta, projektanta a užívateľa.


Zpäť na obsah | Zpäť na hlavné menu